NIESAMOWITA LEKKOŚĆ TOCZENIA
Czym charakteryzują się opony letnie i dlaczego powinny być stosowane tylko latem
Opony letnie zostały tak zaprojektowane, aby zapewnić możliwie jak najlepsze trzymanie pojazdu w czasie kiedy jest wysoka temperatura, a więc opony muszą być dużo twardsze. W przypadku niskich temperatur opona letnia staje się tak twarda, że zaczyna przylegać do jezdni dużo mniejszą powierzchnią, powodując drastycznie pogorszenie właściwości jezdnych. Dlatego tak ważne jest zmieniać opony letnie na zimowe, kiedy robi się chłodniej.
Czy wiesz, że...

"Opony letnie wykonane są z twardszej mieszanki gumy, dzięki czemu są bardziej odporne na zdzieranie podczas wysokich temperatur niż opony zimowe."
Zalety opon letnich:
Opony letnie zbudowane są ze specjalnej mieszanki gumy, która pracuje najlepiej w temperaturze wyższej niż 7 stopni Celsjusza. Kiedy temperatura spada poniżej 7 stopni Celsjusza, wówczas opona zaczyna twardnieć, co ma niebagatelny wpływ na pogorszenie właściwości jezdnych - zmniejsza się giętkość i elastyczność gumy pogorszając przyczepność i wydłużając drogę hamowania. Bieżnik opony letniej nie posiada lamelek i charakteryzuje się szerokimi, podłużnymi rowkami oraz zwartą kostką na krawędziach. Podłużne rowki zapewniają szybkie usunięcie wody, a kostka na krawędzi odpowiada za odpowiednie właściwości jazdy na zakręcie.
Doskonała przyczepność podczas wysokich temperatur;
Krótsza droga hamowania na mokrych nawierzchniach;
Mniejsze opory toczenia;
Mniejsze spalanie paliwa;
Mniejsze zużycie.
Serwis

Promocje

Przewodnik techniczny

Locust Car Service


© 2016 Rubicon, All Rights Reserved
Jesteśmy partnerem sieci O.K. SERWIS