FELGI STALOWE ALCAR STAHLRAD
Produkcja felg stalowych ”Top quality made in Switzerland”
Felga jest elementem podwozia samochodu, metalową obręczą na którą zakładamy oponę, pełni również rolę wentylacji układu hamulcowego. Zaletą felgi stalowej jest niewątpliwie cena, bowiem jest tańszą alternatywą swojego odpowiednika czyli felgi aluminiowej lub magnezowej. Wśród wielu kierowców istnieje pogląd, że felgi stalowe powinny być zakładane w okresie jesienno-zimowym. Jako argument słyszymy, że felgi aluminiowe bardzo szybko się utleniają na posypanych drogach solą. Jednak nowoczesne obręcze aluminiowe są zabezpieczane przed działaniem czynników zewnętrznych poprzez wielowarstwowe powłoki lakiernicze, które zapewniają wieloletnią eksploatację bez jakichkolwiek oznak utleniania. Jak się okazuje felgi stalowe dużo łatwiej ulegają korozji i są bardziej miękkie i podatne na uszkodzenia niż nowoczesne felgi aluminiowe, przy czym dużo łatwiejszy i tańszy jest ich proces regeneracji.
Należy pamiętać o regularnym myciu felg z zalegającego brudu między felgą a kołpakiem, który przyspiesza procesy korozyjne. Kolejną kwestią jest wygląd, felgi stalowe wyglądają mniej atrakcyjnie, niż jej aluminiowe odpowiedniki. Kupując felgi stalowe zadbaj o to, aby był to zakup renomowanych producentów, pamiętaj że takie felgi będą dużo bardziej wytrzymałe i mniej podatne na „wgniecenia”, niż zamienniki azjatyckiego pochodzenia.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo felgi stalowe jakości TÜV koncernu ALCAR będącego sprawdzonym i cenionym producentem obręczy stalowych i aluminiowych w Europie.
Więcej na stronie www.alcar.pl
Czy wiesz, że...

"Felgi stalowe dostarczane przez Grupę ALCAR są produkowane zarówno we własnej fabryce Ambrosetti, w Szwajcarii, jak i pozyskiwane od innych producentów, takich jak Hayes-Lemmerz, który jest największym producentem felg stalowych na świecie."
Serwis

Promocje

Przewodnik techniczny

Locust Car Service


© 2016 Rubicon, All Rights Reserved
Jesteśmy partnerem sieci O.K. SERWIS