FELGI ALUMINIOWE
Estetyka i jakość nowoczesnych obręczy aluminiowych
Felgi aluminiowe stanowią alternatywę dla felg stalowych montowanych zazwyczaj na pierwsze wyposażenie nowych samochodów. Istotną przewagą felg aluminiowych jest ich wygląd, bowiem nawet na najprostszej feldze aluminiowej samochód będzie po prostu wyglądał lepiej. Kolejną zaletą felg aluminiowych jest ich plastyczność, podczas niewielkiego uderzenia felga się odkształci lecz nie pęknie. Dzięki temu nie dojdzie do gwałtownego ubytku powietrza w oponie, co niewątpliwie ma wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Renomowane felgi zanim trafią do sprzedaży przechodzą liczne badania wytrzymałościowe takie jak: testy udarowe, badanie wytrzymałościowe na zginanie czy symulacja obciążenia, zatem są dużo twardsze od ich azjatyckich odpowiedników. Alufelgi poprawiają chłodzenie układu hamulcowego, wynika to przede wszystkim z materiału z jakiego są wykonane.
Aluminium jak wiemy jest dobrym przewodnikiem ciepła, zatem skutecznie i szybko odbiera nagromadzone ciepło z tarcz hamulcowych. Budowa felg aluminiowych sprzyja lepszemu przepływowi powietrza wokół układu hamulcowego i tym samym jest bardziej efektywna powodując wolniejsze zużywanie się hamulców. Kupując felgi alufelgi na zimę należy pamiętać, aby wybrać takie modele, które są przystosowane do eksploatacji w warunkach zimowych dzięki powłokom antykorozyjnych. Należy pamiętać też o odpowiedniej pielęgnacji, która pozwoli się cieszyć felgami przez cały rok.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo felgi aluminiowe koncernu ALCAR będącego sprawdzonym i cenionym producentem obręczy stalowych i aluminiowych w Europie.
Więcej na stronie www.alcar.pl
Czy wiesz, że...

"Większa felga w komplecie z niskoprofilową oponą wpływa na pewniejsze prowadzenie auta na zakrętach, jednak powoduje mniej komfortową jazdę."

"Niskoprofilowa opona będzie zawsze bardziej narażona na uszkodzenia, niż opona o wysokim profilu."
Serwis

Promocje

Przewodnik techniczny

Locust Car Service


© 2016 Rubicon, All Rights Reserved
Jesteśmy partnerem sieci O.K. SERWIS