PROFESJONALNY PROGRAM DEZYNFEKCJI UKŁADU KLIMATYZACJI

Komfort podróżowania
Program dezynfekcji układu
klimatyzacji:

DEZYNFEKCJA OZONEM
DEZYNFEKCJA ULTRADŹWIĘKAMI
DEZYNFEKCJA PAROWNIKA
ODŚWIEŻANIE WNĘTRZA
Układy klimatyzacji instalowane w pojazdach przyczyniają się do poprawy powietrza nie tylko latem, ale również i zimą. Często jednak nie zdajemy sobie sprawy z jakości powietrza jakim przyszło nam oddychać. Zanieczyszczenia powstałe w kabinie samochodu mają nie tylko wpływ na komfort podróżowania, ale przede wszystkim negatywny wpływ na zdrowie kierowcy i jego pasażerów. Poziom zanieczyszczeń powietrza wewnątrz pojazdu potrafi być aż 5-krotnie wyższy w porównaniu z powietrzem znajdującym się na zewnątrz!  Bez względu na to jak dbamy o swój samochód, podczas jego użytkowania wytwarzamy zapachy, które pozostają w jego wnętrzu.  Palenie tytoniu, przewożenie zwierząt, żywności lub środków chemicznych pozostawia po sobie nieprzyjemną woń. Wewnątrz układu klimatyzacji wilgotne powietrze sprzyja rozwojowi bakterii, dużej ilości alergenów, grzybów oraz pleśni, które po włączeniu wentylatora zostają wyrzucone do kabiny samochodu. Przyczyniają się one do powstawania wielu problemów układu oddechowego tj.  astma*, bóle głowy, nudności, reakcje alergiczne oraz są źródłem uciążliwego przykrego zapachu. Dlatego tak ważnym jest, aby układ klimatyzacji był odgrzybiany przynajmniej raz do roku.  Należy również pamiętać o systematycznej wymianie filtra kabinowego (pyłkowego), który co prawda skutecznie zabezpiecza przed kurzem i zanieczyszczeniami z zewnątrz, ale nie chroni nas przed mikroorganizmami znajdującymi się wewnątrz całego układu klimatyzacji. Ostatnio bardzo dużą popularnością cieszą się różnego rodzaju preparaty w postaci płynu, które są wstrzykiwane do kanałów wentylacyjnych, są jednak mało skuteczne ponieważ są miejsca, do których wstrzykiwany preparat nie jest w stanie dotrzeć, stanowią również zagrożenie dla nowszych pojazdów z układem klimatronik. Drugą bardzo popularną grupą produktów dostępnych na rynku są odświeżacze powietrza w postaci zawieszek na lusterko wsteczne, bądź pojemniki z perfumami doczepiane do kratek nawiewów, jednak prowadzą one głównie do maskowania innych zapachów, a nie ich eliminowania.
RODZAJE DEZYNFEKCJI KLIMATYZACJI
naszym klientom oferujemy trzy metody dezynfekcji (odgrzybiania) klimatyzacji:


• Dezynfekcja Ozonem - działanie ozonu jest bardzo krótkie, ale też skuteczne.  Ozon eliminuje przykre zapachy zarówno pochodzenia organicznego,  jak i nieorganicznego.
                                                                                                               
                                                                                                                                               skuteczna***
więcej:

• Dezynfekcja ultradźwiękami - odgrzybianie klimatyzacji metodą ultradźwiękową polega na rozpyleniu wewnątrz kabiny pojazdu specjalnego preparatu dezynfekującego w postaci mikroskopijnych kropelek (tzw. mgiełki ). Do tego celu używamy urządzenia Aircomatic III oraz specjalnego preparatu Airco-Clean belgijskiej firmy Wynn’s.
                                                                                                                                              skuteczna****                                                  
więcej:

• Dezynfekcja parownika klimatyzacji - dezynfekcja parownika stosowana jest w przypadkach, w których metoda ozonująca i metoda ultradźwiękowa okazały się mało skuteczne. Czyszczenie odbywa się przy pomocy specjalnego pistoletu z dołączoną sondą. Pod wpływem wysokiego ciśnienia spłukujemy powierzchnię parownika, specjalnym preparatem. Czyszczenie wysokociśnieniowe wykonujemy przy użyciu najnowcześniejszych produktów niemieckiej firmy Tunap.
                                                                                              
                                                                                                                                               bardzo skuteczna*****
więcej:


SKUTECZNE USUWANIE PRZYKRYCH ZAPACHÓW
odświeżanie wnętrza kabiny samochodu

Metoda polega na rozpyleniu wewnątrz kabiny samochodu specjalnego preparatu, którego cząsteczki zaczynają reagować z cząsteczkami zapachu i tym samym skutecznie go eliminują. W wyniku tego procesu nieprzyjemny zapach zostaje zneutralizowany bez dodawania kolejnego (nie maskuje zapachu odoru, ale go neutralizuje). Do tego celu używamy urządzenia Aircomatic III oraz specjalnego preparatu Airco-Purifier belgijskiej firmy Wynn’s.

więcej:

Serwis

Promocje

Przewodnik techniczny

Locust Car Service


© 2016 Rubicon, All Rights Reserved
Jesteśmy partnerem sieci O.K. SERWIS